Tiskárna Prcek & spol., s.r.o.

Historie a současnost

Firma Prcek vznikla v roce 1992. Měla jednoho majitele a zaměstnance zároveň. Její původní název byl Prcek - kopírování a knihy. Jak již samotný název napovídá, firma se zabývala na tehdejší dobu zajímavou činností - černobílým kopírováním pro širokou veřejnost. Stolní analogové kopírovací stroje Xerox a Toshiba dokázaly vytvořil až 15 kopií A4 za minutu, což byl v té době obdivuhodný výkon.

V roce 1994 byl zakoupen ofsetový stroj Romayor 514, který byl původně určen pro americký trh. Ofsetový stroj byl vytížen zakázkami zvláště náboženského zaměření o které v té době byl velký zájem a na trhu s knihami velký nedostatek. Dále byl zakoupen rychlokopírovací stroj Priport, na kterém se dělaly zvláště návody k výrobkům Koryny Koryčany. Firma se rozrostla o další dva zaměstnance.

Od roku 1996 nese tiskárna dnešní název Prcek & spol., s.r.o.

V roce 1998, kdy firma procházela vážnou finanční krizí, byla celá tiskárna odprodána dnešnímu majiteli. Od této doby začala druhá etapa rozvoje firmy. Vznikla "rodinná" tiskárna. Byly zakoupeny nové kopírovací stroje stejných značek, ale s možností rychlejšího kopírování, dále modernější počítače, včetně příslušenství, umožňujícího kompletní DTP přípravu k ofsetovému tisku.

Tiskárna v novém miléniu:
V
 letech 2000 - 2003 jsme pořídili první digitální kopírovací stroje, které dokázaly již vytvořit 45 kopií za minutu. Dále se strojní park rozrostl o další ofsetový stroj Dominant 514, nový rychlokopírovací stroj Priport Ricoh, digitální barevnou kopírku Canon a v roce 2006 o novinku na českém trhu - rychlokopírvací plnobarevný digitální stroj RisoKakagu, který dokáže na počkání vytvořit až 150 plnobarevných kopií za minutu. 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.